O Kadově

Kadov je malá obec nacházejí se v samotném srdci Vysočiny. Jde o klidnou malebnou vesničku plnou roubenek a starousedlických chalup. Leží na území Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy nedaleko Nového Města na Moravě. Její vznik a historie je spjata se založením tamější železárny v polovině 17. století, která fungovala téměř až do konce 19. století. Některé výrobky kadovských železáren si můžete prohlédnout v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě.

V současné době má obec okolo 150 obyvatel. Funguje zde běžná občanská vybavenost –⁠ můžete tu nakoupit v prodejně s potravinami COOP, na večeři nebo oběd zajít do Hostince u Janečků nebo do Restaurace Klokočí. Na návsi najdete autobusovou zastávku s pravidelnými přímými linkami do Nového Města na Moravě i do Žďáru nad Sázavou. Návštěvníky s dětmi potěší také dětské hřiště.

Okolí Kadova můžete objevovat pěšky i na kole. V blízkosti se kromě Žďárských vrchů nachází například Pohádková vesnička, zřícenina hradu Aueršperk, pramen řeky Sázavy nebo poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. V obci Kadov navíc najdete nabíjecí stanici na elektrokola, kde své kolo můžete dobít.